March 9, 2020

February 28, 2020

Please reload

Recente berichten

KVS Branst verliest meer dan drie punten.

October 28, 2019

Verslag eerste elftal  KVS Branst – SV Aartselaar (zon. 27/10/2019 – 15:00 uur)

 

Uitslag:  1 – 3 (Rust: 1-0)

 

Selectie KVS Branst: Sander De Batselier – Kenny Laevaert  – Brahim Ben Sallam – Roel Van Hemert – Anass Boukandrouj – Richard Simmy – Thomas Brigez -   Wiebe Bakker  – Hamza Zaaf -  Nick Meert –   Djibril Pengé

 

Wissels KVS Branst :  72’ Hamza Zaaf , Anass Boukandrouj en Kenny Laevaert out – Abdoul Fofana, Paavo Verbiest en Matthijs Joos in - NG Roel Van Cleemput (GK)

 

Selectie SV Aartselaar: Wouter Philips – Michaël Croughs – Jan Dekeyser – Dries Van Rompaey – Robin Meynen – Jens Vanderhoeven – Thomas Creemers – Felipe Quick – Mattias Roef – Zlatan Berberovic – Beau Van Tongeren

 

Wissels SV Aartselaar: 78’ Thomas Creemers out,Gianni Defossé in – 83’ Felipe Quick out, Jasper Verlinden in – 87’ Zlatan Berberovic out, Ely Engo Imbula in – NG Orest Pszenicsko (GK)

 

Doelpunten:  16’ Richard Simmy (1 – 0) – 55’ Beau Van Tongeren (1 – 1) -60’ Beau Van Tongeren (1 – 2) – 65’ Beau Van Tongeren (1 – 3)

 

Gele kaart(-en) KVS Branst: 28’ Wiebe Bakker, 60’ Roel Van Hemert, 79’ Nick Meert, 79’ Abdoul Fofana

 

2x Geel/Rood KVS Branst: 77’ Roel Van Hemert, 80’ Abdoul Fofana

 

Gele kaart(-en) SV Aartselaar :  45’ Jens Vanderhoeven, 58’ Beau Van Tongeren

 

Scheidsrechter: de heer Thomas Pollet (4), bijgestaan door de heren Senne Boeckx (3) en Jacques Van Waeyenbergh (13)

 

 

‘Het kan verkeren’ was de lijfspreuk van Nederlands dichter en toneelschrijver Bredero ruim 400 jaar geleden. Ook vandaag geldt dit als we de prestatiecurve van onze Scheldezonen analyseren. Lezers van deze verslagen die de wedstrijd niet gezien hebben trachten we steeds een objectief beeld weer te geven van hoe een duel van ons eerste elftal is verlopen. We zijn lovend als de jongens het verdienen en kritisch als er meer aan de hand is dan …. zeg maar een mindere dag.  KVS Branst vanmiddag in het groen moest na de bittere en vermijdbare nederlaag vorige week bij Schelle Sport aan de bak tegen SV Aartselaar. Na onze laatste thuiswedstrijd en overtuigende zege tegen Sp. Tisselt (3 – 0) en de 9 op 9 leek het of onze ploeg het juiste spoor had gevonden, twee weken later is het toch wat doffe ellende. Voetbal gaat niet alleen over talent, individuele klasse, geluk….maar evenzeer over mentaliteit, ambitie, veerkracht. Over dat laatste wil ik graag even verwijzen naar de ex ploeg van onze coach Karel Van Bossche,  Eendracht Bazel, zij verloren totnogtoe 4 wedstrijden in tweede provinciale Oost-Vlaanderen waarvan een keer met 0 – 5  een tweede maal met 0 – 7 en een keer met 6 – 1, toch staan ze met 15 punten op een zesde plaats, dat kan je alleen als je veerkracht toont.  Vorige zaterdag kon je nog stellen dat we ongelukkig waren in het vierde kwart van de wedstrijd met enkele arbitrale beslissingen in ons nadeel, maar hoe dan ook lieten we ons hoofd te snel hangen. Vanmiddag scoort het collectief ruim onvoldoende. De zege van Aartselaar is meer dan verdiend en je meerdere erkennen na een duel hoort bij de fair play, echter moet je als elftal de emoties beheersen en verantwoordelijkheid blijven opnemen bij een ommekeer van het spelverloop in het nadeel van je ploeg. Moeten we nu al berusten dat het dit seizoen een overgangsjaar wordt?  Het is aan de spelers om hier op een correct antwoord te geven. We dramatiseren een neerwaartse curve in het voetbal niet, uiteindelijk resten er ons nog 21 wedstrijden te spelen, maar we menen dat het wel tijd is voor een ‘wake-up call’ voor sommige jongens.  Vaste waarden die hun diensten al bewezen hebben voor onze club zitten momenteel in een vorm dipje en die keren zeker wel terug op hun niveau, anderen pakken het te lichtzinnig op en kijken te veel naar een ander, en daar zit de angel die er liefst snel uit moet. De situatie is na vandaag dat we naar onder moeten kijken en dat vraagt om een juiste reactie van de spelersgroep en die begint al op aanstaande dinsdag tijdens de eerste training. 

De wedstrijdfeiten zelf dan. KVS Branst moest de geschorste Jens Demul vervangen, in zijn plaats speelde Anass Boukandrouj, die over zijn eerste 45 minuten tevreden mag zijn. Over de eerste helft kunnen we nog vrij positief zijn, de bezoekers hadden veelal de bal, maar deden er de eerste doorgang bitter weinig mee, we noteren slechts één doelkans in minuut 35 als van rechts een mooie en scherpe voorzet voor ons doel wordt gebracht, de afgeweerde bal wordt door Beau Van Tongeren in volley niet ver naast de kooi van doelman Sander De Batselier getrapt…. Verder komen ze tot dan niet. Niet dat de thuisploeg beter is, dat niet, maar er is wel meer dreiging, we komen in minuut 16 zelfs op een 1 – 0 voorsprong wanneer Richard Simmy met buitenkant rechts naar doel trapt, het leder gaat tegen de onderkant van de lat en caprioleert terug het veld in…. Over de doellijn oordeelt tweede assistent Van Waeyenbergh……. 1 – 0 ! Verder is er niet veel opwinding te bespeuren, alleen moet in minuut 40 de thuisploeg het zich beklagen dat ze bij een counter via Nick Meert en Djibril Pengé, niet de 2 – 0 maken, in een 3 tegen 2 man meer situatie wordt de foute keuze gemaakt , Wiebe Bakker stond helemaal alleen maar wordt niet aangespeeld. We mogen echter niet ontevreden richting kleedkamer trekken. We stellen wel vast dat er zeker moet bijgeschaafd worden op balvastheid en het oppikken van lopende mensen tussen de linies. Maar al te vaak krijgen Creemers en Quick vrij geleide om ongestoord positie te kiezen zonder dat een Scheldezoon hen schaduwt.

Ongewijzigde elftallen aan de aftrap van de tweede helft.  Vrijwel onmiddellijk echter zie je dat we de wet van de sterkste moeten ondergaan, ons middenveld zakt helemaal weg en voorin is er van balvastheid geen sprake. Dan moet je achteruit en komt je defensie onder druk. 52’ een voorzet wordt in onze rechthoek gedropt, Felipe Quick volledig vrij aan de tweede paal moet de gelijkmaker scoren , maar een knappe reflex van Sander houdt ons voorlopig recht. Voorlopig schrijven we, want amper drie minuten later is onze doelman wat ongelukkig met een houdbare lage trap, die via zijn onderarmen omhoog schiet, Beau Van Tongeren is er als de kippen bij om de 1-1 op het bord te knikken. Van dan af is onze ploeg los zand, en spelen we als een verslagen elftal. Beau Van Tongeren , Berberovic en Quick zijn allicht zeer verrast door zoveel geboden ruimte en maken ons in nauwelijks 20 minuten na rust helemaal af.  Eerstgenoemde kan op erg eenvoudige wijze in 10 minuten tijd een hattrick scoren…. Bij de 1 – 2 is er wel fel protest voor buitenspel en is het opnieuw de tweede assistent ,die de verre verplaatsing uit Geel maakt, die een belangrijke beslissing neemt, nu in ons nadeel. Aanhoudend protest van Roel Van Hemert komt hem op geel te staan.  Na de 1 – 3 is het hek bij de thuisploeg helemaal van de dam en verliezen we na de drie punten ook nog eens de pedalen en trakteren de jongens zichzelf voor de komende wedstrijd op enkele extra schorsingen.   77’ , we schrijven 5 minuten na een driedubbele wissel van de KVS Branst om toch nog proberen iets te doen…. Roel Van Hemert pakt zowat aan de middenlijn onnodig een tweede gele kaart en kan vroegtijdig gaan douchen. Vanaf de zijlijn worden de jongens aangemaand om verder geen domme dingen te doen, maar tevergeefs, nauwelijks een minuut later maait Nick Meert een tegenstander neer met een terechte gele kaart als gevolg, Fofana denkt dat zijn moment gekomen is en wil de geblesseerde bezoeker verzorgd zien naast het veld, met wat trek en duwwerk tot gevolg en een gele kaart er bovenop.  Nauwelijks twee minuten later gebruikt hij in een luchtduel zijn elleboog en ook hij kan  - na nauwelijks 5 minuten op het veld te staan – terecht naar de vestiaire. Nog ruim 10 minuten dus met 9 tegen 11….. een afstraffing vermijden– als die er al niet is – lijkt dan nog het enige wat we moeten doen. Enerzijds omdat de bezoekers niet verder meer aandringen en vrede nemen met de tussenstand, en anderzijds door toedoen van  beste Scheldezoon vanmiddag Brahim Ben Sallam blijft de stand tot het einde op het bord. Zo blijft KVS Branst in de buik van het klassement hangen, en moet het volgende week naar SK Wavria zonder de geschorsten Roel Van Hemert, Wiebe Bakker en Abdoul Fofana.  Veel tijd om te herbronnen is er nu niet, want de kalender kondigt erg belangrijke duels aan,  daarna komen Hove (thuis), Bonheiden (uit) en Nielse (thuis), en daar worden best wat punten gesprokkeld om een verdere terugval in de rangschikking te vermijden. Hopelijk komt de boodschap binnen en stellen de jongens hun supporters, trainers niet verder teleur.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Volg ons
Please reload

Archief
  • Facebook Basic Square

© Copyright 2015. KVS Branst   Walter Van Ingelgem