March 9, 2020

February 28, 2020

Please reload

Recente berichten

KVS Branst in de spreekwoordelijke hoek

October 22, 2018

Wat kan je voor zinnigs bedenken na de wedstrijd van zondagnamiddag aan ‘den Buizerd’ ? We proberen objectief te blijven maar vallen week na week in herhaling. Laat ons vooraf aan een wedstrijdverslag beginnen met het positieve verhaal vanmiddag. Heel veel jeugdspelers aanwezig om hun respectievelijke ‘Peters’ aan te moedigen, ze zorgden met hun ouders voor een zeer aangename sfeer rond het veld. Voor de aftrap werd onze terreinverzorger Leander Verbelen terecht in de spotlights gezet en bedankt voor zoveel goed werk aan onze velden, ook een attentie voor een bijzondere supporter die wij een warm hart toedragen: Dimitri van onze G-ploeg.  Overhandiging van een attentie gebeurde door niemand minder dan ex-Rode Duivel Danny Veyt. Daarna kwamen beide elftallen via een erehaag van onze jeugdspelers het veld op. Gasten vanmiddag KV Hooikt, dat uit zijn twee voorgaande wedstrijden een mooie 6 op 6 behaalde en na een moeilijke competitiestart naar een vijfde plaats in de rangschikking was opgeklommen. Onze tegenstander had vorige week afscheid genomen van zijn coach en was naar Branst afgezakt in de hoop er een puntje mee te graaien. Deze ploeg hield ons op de slotdag van vorig seizoen ook nog uit de eindronde en is niet meteen een elftal waar we de laatste jaren positieve resultaten tegen behaalden.

 

Na de aftrap van balsponsor Yacinthe van M3 immo makelaar van Branst, kregen we al snel een koude douche over ons heen. Nauwelijks waren we drie minuten onderweg of geel-blauw stond op achterstand. Na hoekschop  blijft een bal aan onze kleine rechthoek hangen, in eerste instantie wordt het leder nog voor de lijn weggetrapt, maar in tweede fase gaat de bal toch tegen het net via Arthur Dalle….. 0 – 1. In de openingsfase zijn we niet bij de les, want na 8’ opnieuw gevaar langs deze Dalle die met diepe bal wordt weggestuurd, hij probeert de bal af te leggen naar de vrijstaande Tomasz Calus, maar een verdedigend been kan erger voorkomen. Het duurt tot minuut 20 tot de thuisploeg in zijn spel komt en ze nemen meteen de blauw-witten bij de keel. Een eerste kans noteren we dan na actie van Bilal El Merboh een lage voorzet volgt, Jelle Hermans komt een voetje tekort om binnen te glijden. Amper één minuut later een infiltratie van de beste man op het veld , Kenny Laevaert, afgemeten voorzet op het hoofd van Jelle die mooi binnen kopt GOOOOAAAAL…….1 – 1 , kan onze ploeg zich hieraan optrekken ? Amper afgetrapt snel naar de overkant, Brahim Ben Sallam gaat in duel met Tomasz Calus die neer gaat, de bezoekers claimen een strafschop, referee Bosmans laat doorspelen, fase voor discussie vatbaar. Maar daarna is het een ware overrompeling op het doel van KV Hooikt, kans na kans voor de thuisploeg, nauwelijks bij te houden. 24’ Brahim probeert van op afstand, zijn trap komt via een verdedigend been pardoes in de voeten van Jelle Hermans die zo alleen voor Tim Corten staat, hij plaatst helaas de bal naast doel. 25’ (!) een nog grotere mogelijkheid nu voor Wiebe Bakker, oog in oog met de bezoekende keeper schiet hij de wenkende doelkans onbegrijpelijk naast….28’ Wiebe nu met splijtende infiltratie, vindt Kenny Van Aken in de rug van de centrale defensie, en hij laat er nu geen gras over groeien en brengt ons verdiend op voorsprong GOOOOAAAAAL : 2 – 1, je houdt het niet voor mogelijk, we schrijven 1 minuut later, Wiebe mag alweer alleen op doel gaan, hij trapt opnieuw naast….. om je haren uit te trekken, we hadden in deze wedstrijdfase voldoende mogelijkheden om de bezoekers tegen het ‘groene canvas’ te leggen. De bezoekende ‘interim’ coach grijpt in en haalt  centrale verdediger Van Nuffelen van het veld, in zijn plaats komt Jochem Van Dyck, dit lijkt inderdaad een goede ingreep te zijn. 34’ uit het niets brengen we zelf - met alweer een geschenk- KV Hooikt terug in de wedstrijd, wanneer onze uitgekomen doelman Schroyens zich verslikt en in plaats van het leder weg te trappen , brengt hij de bal recht in de voeten van Torben Driesen, die bedankt met een lob en …. bordjes terug in evenwicht: 2 – 2, de geel-blauwe aanhang kan het nauwelijks geloven, en nog wordt het erger, slikten we de vorige 7 wedstrijden 8 goals en deden we het daarmee defensief nog niet zo slecht lijken we nu op flanellen benen te staan. 38’ Ian Vernimmen raakt de bal ongelukkig verkeerd en die komt in de voeten van de linkerflank die aan de haal gaat , een lage voorzet volgt en we worden op snelheid afgetroefd door Tomasz Calus die via onderkant lat binnen trapt 2 – 3 ! De bezoekers tonen ons op een pijnlijke manier hoe je efficiënt moet voetballen. Het valt ons op hoe vaak we het in snelheid moeten afleggen. Met deze tussenstand gaan we rusten en is er veel werk voor de boeg voor de thuisploeg die opnieuw te veel fouten maakt.

 

De verwachte wissels bij de gastheren blijven voorlopig uit, hoewel je ook nog het gevoel hebt dat de jongens – gezien het verloop -  dit alsnog moeten kunnen recht zetten.  Het duurt toch opnieuw een poos vooraleer we in de tweede helft  gevaarlijk worden. Een eerste kans noteren we voor bezoeker Torben Driesen die balverlies van Olivier Borreman gelukkig niet afstraft. Reactie blijft niet uit, hoekschop via Wiebe Bakker en Jens Demul kopt de gelijkmaker binnen…. GOOOAAAAL: 3 – 3, we hebben nu nog een halfuur, trekken we het laken nu definitief in onze richting ? Na de gelijkmaker volgt een dubbele wissel, Olivier en Jens Demul gaan naar de kant, in hun plaats komen Jens Vanderhoeven en Bram Verhavert. 63’ korte , snel genomen hoekschop, Bilal brengt de bal naar de tweede paal, Jens Vanderhoeven raakt de bal helaas niet goed en deze kans gaat naast. 64’ uitblinker Laevaert loopt de flank af, mooie voorzet richting tweede paal naar Jelle die er net niet goed genoeg bij kan om binnen te koppen….. 68’ opnieuw 100 % scoringskans voor Jelle als een prima flankvoorzet via Kenny Van Aken zijn hoofd vindt, een aantal supporters veren al op, maar Jelle raakt de bal onzuiver…..géén 4 – 3 voorsprong. 72’ Brahim die ook een moeilijke middag beleeft begaat een ‘gele’ overtreding. De vrije trap die hier op volgt gaat naar de tweede paal, Glenn Janssens mag ongehinderd binnen koppen…. 3 – 4 ! KV Hooikt is nu niet meteen de meest productieve ploeg van de reeks, getuige daar van de cijfers vooraf aan dit duel: 7 goals gemaakt na 7 wedstrijden en nu tegen Branst vinden ze 4 keer de weg naar het net. Meteen voegen we daar aan toe dat als je deze wedstrijd gaat analyseren steeds op hetzelfde pijnpunt terug moet komen. Het is leuk aanvallend voetbal te willen brengen en graag de bal te willen hebben, maar het spelletje vereist ook dat we met zijn allen bij balverlies of omschakeling moeten lopen en het niet vanzelfsprekend moeten vinden dat er iemand anders het wel zal gaan oplossen. We zien vanmiddag rond het veld een prachtig geel-blauwe spandoek: ‘You’ll never walk alone’, voeg daar gerust aan toe…. You’ll never run alone, vorige week reeds bekritiseerden we die mateloze storende stilstand bij balverlies. Verdedigen doe je ook als collectief en laat je niet alleen over aan de achterste linie. Zolang we er van uitgaan dat we het wel gaan doen op onze kwaliteit alleen, zal het blijven fout gaan jongens, die knappe geel-blauwe outfit moet je waardig dragen en mag na 90 minuten de tekenen dragen van geleverde inspanningen. Tijd om voor de spiegel te gaan staan en ons af te vragen of we er alles aan doen om deze ploeg en zijn supporters te brengen wat ze verdienen. We gaan er van uit dat jullie het ook moe worden wekelijks te horen dat we aardig voetbal brengen , maar niet efficiënt en te naïef zijn. Een aantal jongens zitten duidelijk in een vormcrisis, maar we adviseren hen een voorbeeld te nemen aan onze 35-jarige Kenny Laevaert die toont hoe je mentaal en fysiek een voetbalwedstrijd aanpakt.

We vermelden dat we opnieuw in het slot van deze wedstrijd een strafschop werden onthouden door de scheidsrechter na fout op Bilal, zelfs onze gasten uit Hooikt zagen dit, behalve meneer Bosmans…. Ook dat is typisch voor een ploeg die in de spreekwoordelijk hoek verkeert.

Proficiat nogmaals aan onze jeugd en supporters deze middag voor hun hartverwarmende steun.

 

Aan het eerste elftal nu de boodschap om in deze lastige tijden veerkracht en mentaliteit te tonen, met collectief hard werk zal het zeker de andere kant op gaan, schouders rechten en opnieuw aan de slag, volgende zaterdag uit bij VC Mortsel OG  - het nummer 2 in de rangschikking - (Mechelsesteenweg 50), aftrap om 19:30 uur.

Onze Beloften tekenden voor een ‘bijzondere score’ op bezoek in Mortsel Uitslag : 5 – 7. Door deze nieuwe zege komen ze nu alleen aan de leiding. Doelpunten: Jens Vanderhoeven 2 x , Bram Verhavert, Nick Meert, Wouter Lamberts, Rutger Smets en Tibo Vaningelgem. Volgende wedstrijd zaterdag 27 oktober thuis aan de Riddermoerstraat tegen Hove Sport (aftrap om 15 uur)

 

Supporters op post !

 

Verslag eerste elftal  KVS Branst – KV Hooikt (zon. 21/10/2018 – 15:00 uur)

 

Uitslag:  3 – 4 (Rust: 2-3) 

 

Selectie KVS Branst: Jens Schroyens – Kenny Laevaert -  Brahim Ben Sallam –  Ian Vernimmen – Jens Demul – Thomas Brigez – Olivier Borreman – Wiebe Bakker – Bilal El Merboh – Kenny Van Aken – Jelle Hermans

 

Wissels KVS Branst: 58’Jens Demul en Olivier Borreman out, Jens Vanderhoeven en Bram Verhavert in – 82’ Brahim Ben Sallam out, Nick Meert in - NG Michiel Brys

Selectie KV Hooikt: Tim Corten – David Peeters – Glenn Janssens – Mathias Van Nuffelen – Matti Jacobs – Jonas De Wit – Brian Arras – Cédric Obbers – Torben Driesen – Tomasz Calus – Arthur Dalle

 

Wissels KV Hooikt : 41’ Mathias Van Nuffelen out, Jochem Van Dyck in – 76’ Arthur Dalle out, Stef Pittoors in – 82’ Glenn Janssens out, Brent Schuermans in - NG Gilles Hamaide

 

Doelpunten: 3’ Arthur Dalle (0 – 1), 20’ Jelle Hermans (1 – 1), 28’ Kenny Van Aken (2 – 1), 34’ Torben Driesen (2 – 2), 38’ Tomasz Calus (2 – 3), 58’ Jens Demul (3 – 3), 73’ Glenn Janssens (3 – 4)

 

Gele kaart(-en) KVS Branst :  72’ Brahim Ben Sallam, 75’ Wiebe Bakker

 

Gele kaart(-en) KV Hooikt : 66’ Brian Arras, 89’ Cédric Obbers

 

Scheidsrechter: de heer Daniël Bosmans (6) bijgestaan door de heren Alois Verstappen (8) en Donny Verberckt (5)

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Volg ons
Please reload

Archief
  • Facebook Basic Square

© Copyright 2015. KVS Branst   Walter Van Ingelgem